3 důvody, proč prodat nemovitost za pomoci jednoho makléře

Rozhodli jste se při prodeji nemovitosti využít služeb realitní kanceláře? Pak stojíte před zdánlivě těžkou volbou: Využít služeb jedné, nebo několika realitek?

Logika napovídá jasně – čím více profesionálů na prodeji pracuje, tím dříve se dům či byt prodá. Jestliže ale na tuto strategii přistoupíte, spláčete nad výdělkem. A to doslova. Jak je to možné?

Více makléřů = hon za provizí

Každý makléř pracuje za provizi. Je tedy v jeho nejlepším zájmu, aby nemovitost prodal. Současně ale hledí i na potřeby svého klienta a uzpůsobuje jim svou prodejní taktiku.

Výsledkem je jednotný postup: Zhodnocení stavu a nacenění objektu i bytové jednotky, úprava interiéru a jeho nafocení, tvorba atraktivního inzerátu a jeho vyvěšení, komunikace s kupci, vedení prohlídek a nakonec podepsání kupní smlouvy.

Schopný, kvalitní makléř své služby podmiňuje podepsáním dohody o výhradním prodeji nemovitosti. Ta říká, že vás při prodeji vašeho domu či bytu nesmí zastupovat nikdo jiný.

A co nekvalitní specialisté?

Ti přistoupí na jakékoli podmínky. Jejich cílem je především získat provizi, a to za každou cenu. Při prodeji nehledí na vaše zájmy, ale na konkurenci. Snižováním ceny vašeho domu či bytu své konkurenty přebíjejí, v textech inzerátů slibují nesplnitelné.

Snížená důvěra i poplatky navíc

Představte si, že na pěti realitních serverech narazíte na pětici inzerátů. Nemovitost je totožná, cena i popis objektu se ale liší. Jedna nabídka uvádí výměru 78 metrů čtverečních, další 82 m2. V jednom inzerátu je cena bytu 3 500 000 Kč, ve druhém je stejný byt o čtvrt milionu levnější. A v dalším je pro jistotu uvedena cena dohodou.

Výsledný dojem? Nejistota potenciálního kupce a dost možná paralelní vyjednávání s více makléři, které výslednou cenu dál sráží.

Ve výsledku můžete přijít o stovky tisíc korun. Další peníze ale budete tratit na nejrůznějších skrytých poplatcích za služby makléřů i realitek.

Konečná cena služeb? Jen s podpisem exkluzivní smlouvy

Ne každá realitní kancelář totiž při sjednání spolupráce uvádí konečnou cenu. Při souběžném prodeji nemovitosti za pomoci několika realitek po vás neúspěšní makléři mohou chtít úhradu za své služby. A to i navzdory tomu, že konečný prodej nezprostředkovali.

Solidní realitní kancelář poznáte jednoduše – bude trvat na smlouvě o výhradním zastoupení a konečnou cenu vám sdělí hned na počátku spolupráce.

V neposlední řadě si položte otázku: Kolik penež do tak potřebného zviditelnění mé nemovitosti na trhu budou investovat makléři bez smlouvy a kolik makléři se smlouvou? Pokud chcete opravdu efektivně propagovat prodej své nemovitostijediná cesta vede přes spolupráci s profesionálním realitním makléřem, který umí propagovat vaši nemovitost a je ochoten do propagace investovat své prostředky. Nakonci bude úspěšný prodej vaší nemovitosti za co možná nejvyšší cenu!

Exkluzivní dohoda v konečném důsledku totiž chrání nejen vás, ale i pověst samotné realitky. U prověřené společnosti máte vše černé na bílém – rozsah služeb a konzultací na straně jedné, výši provize a poplatků na straně druhé.

Schopný makléř prodá vaši nemovitost za cenu, kterou by většina lidí vyjednat nezvládla. I vyšší provize pro vás znamená peníze a ušetřené nervy navíc.

Jak byt a dům na prodej připravit? Co vše je potřeba zařídit a jaké právní náležitosti musíte splnit? Vše se dozvíte v našem e-booku a na konci stránky!


         
       
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů